otag2

بازسازی اتاق خواب

تعمیر و بازسازی اتاق خواب اصولا به سلیقه و انتخاب فردی که از آن اتاق استفاده می کند انجام می پذیرد. اصولا در اتاق خواب کودک مخصوصا اتاق کودک دختر از رنگ های شاد استفاده می شود . در خانه های قدیمی  معمولا کمد دیواری هااز روش دیوار کشی و چهارچوب فلزی انجام می شد که این مصالح و قطر دیوار ها  فضا و حجم  زیادی ازاتاق را اشغال می کرد اما در دنیای امروز و تکنولوژی پیشرفته در بازسازی اتاق خواب از کمد دیواری هایی از جنس  ام دی اف که قطر دیوار آن ها بسیار اندک اما با استحکام و مقاومت بالا می باشد، استفاده می شود.

بیشتر افراد به علت خصوصي بودن فضاي اتاق خواب و ظاهر نشدن چیدمان و دكوراسيون  داخلی آن در قبال ديگران، آن مکان را فضايي با اهميت پایین مي‌پندارند و به چيدمان صحيح آن توجه نمی کنند، بطوریکه پرداختن به نکات ریز در دكوراسيون داخلی اتاق ، از محترم شمردن مکان های خصوصي نشات مي‌گيرد. با در نظر گرفتن ریزترین موارد و دقت در انتخاب بافت و رنگ، مي‌توان  در بازسازی اتاق خواب و منزل خود تغيير و تحول بسيار عظیمی را در همان فضاي اتاق خواب به وجود بیاوريد و آن‌ را به مکانی جدید و رنگارنگ تبديل نمایید.

موارد مهم در بازسازی اتاق خواب

 

معمولا تعمیر و بازسازی اتاق خواب برای خانه هایی قدیمی اجرا می گردد که در این امر ابتدا از همه باید به نقشه کشی تمام و کمال ساختار ها با توضیح کلی آن شامل مشخصات کلی ساختمان، مصالح، قوانین شهرداری کاربری ساختمان، سن بنا،  استاندارد قطعات (که از چه مصالح با چه درجه ای از مرغوبیت و یا سازگار با بنا باید استفاده شود)،خدمات فنی و تاسیساتی و نیز به خصوصیات ساختاری هر ساختمان باید پرداخته شود. برای روشنایی اتاق هم می توانید در بالای تخت یا جایی برای چراغ مطالعه تعبیه کنید.

نظر بدهید