motor5

تعمیر موتورخانه درکرج | سرویس موتورخانه درکرج

تعمیر موتورخانه درکرج

جهت پیشگیری  از حوادث ابتدا باید آن ها را شناسایی کرد. تعمیر موتورخانه در کرج  اگرصحیح و درست انجام شود، می تواند باعث جلوگیری خیلی از حوادث پیش رو شود. در تعمیر موتورخانه اول از همه باید علامت های خطر را شناخت و اگر آن نشانه ها قابل بازدید و بررسی کردن هستند، باید به طور کامل آن ها را به صورت دوره ای انجام داد.

امروزه در کشورمان ایران به مسئله نگهداری، ارزش و بهای چندانی داده نمی شود و كاری كم اهمیت درنظر گرفته می شود و اصولا نیرو های مشغول به کار در این قسمت از كیفیت بالایی در انجام كار خود بر خوردار نیستند. بهتر است بدانید كه طول عمر تاسیسات و تجهیزات گوناگون در ایران بسیار پایین تر از متوسط عمر معین شده برای آنها می باشد .

از جمله خدمات گروه معماران یزدی تعمیر موتورخانه درکرج منازل با کیفیت بالا و هزینه بسیار مناسب می باشد که  در زیر به بخشی از آنها اشاره شده است

* تغییر حالت موتورخانه از تابستانی به زمستانی و بالعکس

* تنظیم و تعمیر مشعل گازی و گازوئیلی

* لوله کش،نصب،تعویض و تعمیر منبع انبساط موتورخانه

* نصب و تعمیر الکتروموتور و پمپ سیرکولاسیون آبگرم شوفاژ

* لوله کشی،نصب ، تعویض و تعمیر منبع دوجداره

* اسید شویی منبع کویلی آبگرم موتورخانه

* لوله کشی آب ساختمان، لوله کشی آب سرد و گرم بهداشتی و گرمایشی

* رفع عیب هواگیری رادیاتور _ گرمادهی شوفاژ

* لوله کشی لوله تک لایه،لوله کشی پنچ لایه،لوله سفید آذین،لوله پلی اتلین،لوله کشی پلیکا و لوله مانیسمان

* لوله کشی آب توکار و لوله کشی آب روکار

* لوله کشی لوله فاضلاب پلیکا،پوش فیت و پدن

زمان سرویس موتورخانه در کرج

از کارهای ضروری ساختمان در شهر کرج  بازدید، سرویس موتورخانه در کرج به عنوان قلب گرمایشی بنا، می باشد. با تاسف باید اشاره کنیم که در کشور ما این موضوع مورد غفلت قرار می گیرد و به همین جهت، علاوه بر زیاد بودن مصرف انرژی برای هر واحد تجاری یا صنعتی، مسکونی، طول عمر مفید تجهیزات حرارتی مانند مشعل ،بویلر ، منابع ذخیره آب گرم و دیگر وسایل جانبی به میزان کمتری قابل استفاده می باشد.

همانطور که میدانیم هزینه ابتدایی نصب و راه اندازی سیستم های تاسیساتی بسیار گران است و تنها موردی که باعث اقتصادی بودن استفاده از این سیستم ها می شود، طول عمر مفید قطعات و وسایل  آن می باشد. عمر مفید تاسیسات موتورخانه هنگامی ممکن می شود که بررسی و بازدید هایی از آن به انجام شود و قطعات آن به صورت دوره ای، تعمیر و سرویس شوند.

سرویس موتورخانه درکرج
سرویس موتورخانه درکرج
تعمیر موتورخانه درکرج
تعمیر موتورخانه درکرج

یکی از نیازهای ضروری بشر در طول تاریخ ، داشتن محیطی امن و راحت برای زندگی است و امروزه این نیاز با ماشینی شدن زندگی در قالب بهره برداری از تاسیسات گرمایشی ساختمان و موتورخانه ها بیش از گذشته خودنمایی می نماید.

در زندگی ما انسان ها یکی از مهم ترین مسائل در فصل سرما ایجاد گرمای مطبوع است . که امروزه با استفاده از فناوری ها، سوخت ها، و تاسیسات مختلف بدست می آید.

گرما تنها بخشی از عوامل ایجاد رفاه در زندگی ما است که سهم بسیار مهمی در هزینه های اقتصادی ما دارد . برای دستیابی به گرمایش حتی در انتخاب منطقه جغرافیایی و ارزیابی منابع سوخت آن منطقه وسواس به خرج دهیم

تأسیسات گرمایشی لازم برای راه اندازی موتورخانه :

در همه جای ایران ساختمان هایی ساخته می شوند که از تاسیسات موتورخانه مرکزی بهره می برند.

برای ایجاد و راه اندازی یک موتورخانه، به انواع تأسیسات گرمایشی نیاز می باشد تا بتوان برای مدت زمان طولانی از آنها استفاده نمود.

دیگ آبگرم یا دیگ بخار موتورخانه ،از جمله نخستین وسیله ای است  که در ایجاد تاسیسات مرکزی یک موتورخانه به آن نیاز است.

دیگ چدنی :

دیگ ها معمولا از دو جنس فولاد و چدن ساخته می شوند. که هر کدام دارای کارایی متفاوتی می باشند ، دیگ های چدنی به نام دیگ شوفاژ چدنی نیز شناخته می شوند. نسبت به دیگ های فولادی از فشار کار و راندمان جذب انرژی کمتری برخوردار هستند.از ویژگی های دیگ های چدنی می توان به قابل تفکیک بودن پره ها ،حمل اسان و دارا بودن قیمت پایین تر که باعث می شود در تاسیسات گرمایشی ساختمان و موتورخانه مرکزی استفاده می شوند.

دیگ چدنی شوفاژکار

دیگ فولادی آبگرم :

دیگ های آبگرم فولادی به دلیل استفاده از احتراق و گرمای مشعل و دارا بودن سطح جذب انرژی گرمایی بیشتر و راندمان حرارتی بالاتر برای تامین گرمایش مورد نیاز در صنایع ، استخر و ساختمان ها استفاده می شوند.

دیگ های فولادی در دو مدل فایرتیوپ و واترتیوپ تولید می شوند . که اصطلاحا به این نوع دیگ ها  دیگ ها Wet Back یا عقب خیس گفته می شود. این محصولات از سطح انتهای دیگ ، برای تبادل حرارت و گردش آب استفاده می شود.که نسبت به دیگ های فولادی آبگرم Dry Back راندمان و قیمت بالاتری دارد.

نظر بدهید